Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 14.jūnijā, lēma uzsākt darbu pie likuma grozījumiem, lai stiprinātu atbalstu bērniem, kuri cietuši no seksuālās vardarbības, un viņu piederīgajiem izmeklēšanas procesā un pēc tā.

“Par seksuālo vardarbību, it īpaši, ja tā skar mazgadīgus bērnus, nedrīkst klusēt. Ar šādām krimināllietām ir jāstrādā ātri. Tām jābūt piesaistītiem kvalificētiem izmeklētājiem un jānoris efektīvā prokoratūras uzraudzībā,” pauda komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins, atzīmējot, ka komisija turpinās darbu pie jautājuma risināšanas likumdošanas līmenī.

Klātesošie uzsvēra vairākus problēmjautājumus un to iespējamos risinājumus, tostarp atzīmējot bērnu aizsardzību pēc sprieduma spēkā stāšanās un bāriņtiesu atbildību tās nodrošināšanā. Sēdes dalībnieki vērsa uzmanību uz bāriņtiesu reformas nepieciešamību, lai stiprinātu to kapacitāti un profesionalitāti.

Tāpat sēdē izcelta nepieciešamība pilnveidot psiholoģisko atbalstu cietušajiem bērniem izmeklēšanas procesa laikā, tostarp nodrošinot atbilstošu psiholoģisko sagatavošanu pirms nopratināšanas. Sēdes dalībnieki atzīmēja, ka drīzumā darbu uzsāks starpinstitucionālās sadarbības programma “Bērna māja”, kura veidota ar mērķi novērst retraumatizāciju izmeklēšanas un tiesvedības laikā, kā arī atzīmēja, ka šāda programma būtu vajadzīga ne vien Rīgā, bet arī reģionos.

Komisija pārrunāja arī policijas un prokuratūras darba pilnveides mehānismus, tostarp pievēršoties jautājumam par disciplināratbildības nodrošināšanu, atklājot pārkāpumus amatpersonu darbā.

Juridiskā komisija apkopos priekšlikumus, lai rosinātu likumdošanas izmaiņas, informēja A.Judins.

 
Saeimas Preses dienests