Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja amatā trešdien, 23.novembrī, ievēlēts Andrejs Judins. 

A.Judins bija ievēlēts arī 11., 12. un 13.Saeimā. Iepriekš 13.Saeimā viņš ieņēma Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja amatu. Tāpat A.Judins strādājis Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā. 

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti ievēlēja Edmundu Teirumnieku, savukārt par sekretāru – Ati Deksni. 

 

Komisijā strādās arī deputāti Gundars Daudze, Igors Judins, Inese Kalniņa, Agnese Krasta, Kristaps Krištopans, Gunārs Kūtris, Atis Švinka un Edgars Zelderis. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23.novembra ārkārtas sēdes lēmumu. 

Juridiskās komisijas ziņā ir tieslietu jomas likumprojektu sagatavošana izskatīšanai Saeimā. Tie ir likumi, kas reglamentē tiesu sistēmas darbu, regulē materiālās un procesuālās tiesību normas, nosaka tiesu izpildītāju, notāru un advokātu darbību. Komisijas kompetencē ir lemt arī par izmaiņām atsevišķos vēlēšanu likumos. Tāpat komisija vērtē piedāvātās izmaiņas Saeimas kārtības rullī un valsts pamatlikumā – Satversmē -, kā arī pirms Saeimas balsojuma lemj par valsts kontroliera, tiesnešu un citu ar tieslietu sistēmu saistītu amatpersonu iecelšanu, apstiprināšanu un atbrīvošanu no amata. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas. 

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus. 

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

 

Saeimas Preses dienests